greendaily_edited.png
Kde nás
stretneš?

Ak ste pri triedení odpadu nevedeli, do akej farby koša zahodiť plechovku, kde sa nachádza najbližší zberný dvor alebo predajňa, v ktorej môžete odovzdať starú elektroniku, stavebný odpad alebo lieky po dátume spotreby, alebo kde vyhodiť použitý kuchynský olej, ukáže Vám to bezplatná mobilná aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť cez App Store na  alebo Google Play.

 
PODUJATIA
 
Navštívili sme viac ako 30 podujatí, filmových a hudobných festivalov a konferencií, kde sme vzdelávali takmer 20 000 ľudí.
20 000 ľudí
30 podujatí

Vegánske hody

Dňa 9. septembra 2018 sme sa vybrali na Vegánske hody v Bratislave. Aplikáciu a ekologický životný štýl sme predstavili návštevníkom podujatia. Vedeli ste, že ak jete mäso, tak je váš dopad na planétu oveľa horší ako keď ste vegetarián alebo vegán? Chov zvierat na mäso je jednou z hlavných príčin zmien podnebia a pôsobí horšie ako celosvetová doprava. Na 1 kilogram mäsa je potrebných 3700 litrov vody, na 1 kg pšenice len 120 litrov vody. 

Mágio pláž

V lete 22. augusta sme navštívili aj bratislavskú Magio pláž. Pre návštevníkov sme nachystali súťažné kvízy k téme stavebného odpadu, recyklácie mobilných telefónov, liekov po dátume spotreby, ktoré mohli návštevníci vyplniť a získať drobné ceny. Na pláži sme s ľuďmi recyklovali aj starý kuchynský olej, z ktorého sme vyrábali sviečky s pomocou zázračného prášku ♻ Malo to veľký úspech :-)

Festival Grape

Dňa 9. a 10. augusta 2018 sme o ekologickom životnom štýle a recyklácii vzdelávali mladých ľudí na festivale Grape v Piešťanoch. Mladí ľudia si v našom stánku mohli vybrať jeden z 30tich záväzkov ohľadne svojho životného štýlu a odfotiť sa s ním, napr. "Raz budem mať ekologický dom" alebo "Svoj starý mobil odnesiem operátorovi na recykláciu" alebo "Budem kompostovať bioodpad" a mnoho ďalších. Kampaň prebiehala v areáli ako aj v našom stánku.

CSR CEE Summit

Dňa 14.11. 2017 bol Green Bin vybratý medzi 20timi najlepšími CSR riešeniami Slovenska, aplikáciu sme prezentovali na podujatí CEE CSR Summit, ktoré organizuje Nadácia Pontis a každý rok ho navštívi viac ako 250 účastníkov z firiem. Návštevníci konferencie oceňovali minimalistický dizajn, jednoduchosť používania mobilnej aplikácie a množstvo informácií, ktoré prináša. Zároveň nám dali viacero tipov ako ju ďalej zdokonaliť.

Ekotopfilm

V roku 2015 a  2016 sme prednášali na Junior festivale Ekotopfilmu/Envirofilmu pre žiakov základných a stredných škôl o problematike odpadu, recyklácie a ochrany našej planéty. Navštívili sme 23 podujatí v Bratislave, Malackách, Senci, Pezinku, Trnave a Senici a ďalších mestách Slovenska. Našou snahou bolo pútavou formou deti inšpirovať a nabádať ich k zodpovednému správaniu a  lepšiemu vzťahu k životnému prostrediu.

ĎAKUJEME PARTNEROM
 
Partneri .jpg